Kurmaksan Makina Sanayi Ltd. Şti. 1963 yılında Trabzon/Of ilçesinde küçük bir torna atölyesinde başlayan faaliyetlerine, 1971 yılında Samsun/Bafra'da devam etmiş, burada, başta Altınkaya barajı olmak üzere devlet kuruluşlarına birçok imalat ve hizmet vermiştir.1989 yılında Starwood Orman Ürünleri A.Ş.'nin kuruluş aşamasında Bursa/İnegöl' e taşınan firma, 1996 yılına kadar burada makine imalatı, montaj, revizyon ve işletmeye alma konularında hizmet vermiştir.1996 yılında Bursa Çalı Sanayi Bölgesine taşınan firma orman ürünleri sektörü başta olmak üzere, Kimya, Maden, Gübre, Katı Atık ve İnşaat sektöründe çeşitli imalat ve hizmetler yapmıştır. 2012 yılın da, Manisa/Akhisar Organize Sanayi Bölgesin de 13.800 m2 alana kurulu kendi tesisin de faaliyetleri sürdüren firmamız, yurtiçi ve yurtdışı şantiye çalışmalarına devam etmektedir.

Genel olarak orman ürünleri (Sunta,Mdf vb.) tesislerine yapmış olduğumuz taşıyıcılar, depolama sistemleri, Çelik binalar, Montaj ve devreye alma konularında Türkiye'de sektörün önde gelen firmalarına uzun yıllardır hizmet vermekteyiz.Bunun yanında kimya, maden, gübre, katı atık, inşaat, makine konularında özel projelerde çalışmaktayız.

Kurmaksan Makina Sanayi Ltd. Şti. Sektör de yılların tecrübe ve deneyimi, müşteri memnuniyeti ilkesi ile bilinen ve aranan bir marka olmanın haklı gururunu yaşamaktadır.